Zapiski z rodzinnego zoo...
RSS
piątek, 21 października 2016
Jak lala

niedziela, 16 października 2016
Zamotane:)

Wiele zmian na plus w ciągu ostatnich ośmiu lat.

Przy Sępie wielu osobom musiałam tłumaczyć, że ani nie uduszę, ani nie wykrzywię kręgosłupa zamotanemu śpiącemu na mnie Padlinożercy. W Szwecji czułam się wtedy bardziej na miejscu, w takiej ikei było kilka innych matek z zamotanymi dziećmi.

Osiem lat później to, że ktoś niesie dziecko stało się widokiem bardziej codziennym. Ostatnio w kiosku kupowałam tygodnik, dwie starsze pania mnie zagadnęły i jedna mówi do drugiej:

- Zobacz, jakie to fajne i praktyczne! Że też nasze pokolenie na to nie wpadło!

Beneficjentka noszenia pozdrawia inne noszące!

Tagi: codziennik
13:00, blueish
Link Dodaj komentarz »
Jezus naszym Panem

Wiem, bardzo mnie ten małodzietny weekend nastroił do refleksji religijnych. 

Chodziłam sobie z drzemiącą Mewcią wzdłuż kościoła i taka naszła mnie refleksja, że gdybym była w komunikacji, w przychodni, w urzędzie - już dawno ktoś by podszedł i spytał czy nie chcę sobie usiąść. Nie, nie chciałam siadać, ale uderzyło mnie to odpłynięcie w niebyt naszej wspólnoty.

Może to kwestia bycia członkiem dużej parafii, ale w mojej pożal się Boże korporacji wiecej jest ludzkich odruchów i zainteresowania, niż w kościele na niedzielnej mszy. Nie mówię o szkole gdzie młodsze rodzeństwo uczniów ma stałe wielbicielki w postaci przemiłych pań świetliczanek. To samo w przedszkolu. Na placyku. Ba, w Sklepie W Kropki mam wiele fajnych spotkań ze znajomymi i nieznajomymi:)

Czy Jezus naprawdę chciałby być jak Król Słońce - wielbcie mnie zawsze i wszędzie, a inni nie istnieją?

Ilu z nas nowenna wystarczy, żeby choć na chwilę przyjąć Jezusa jako Pana swojego życia? Żeby w ogóle jakaś refleksja przemknęła po wysłuchaniu barokokowego tekstu przygotowanego przez naszych biskupów...?

Tagi: religijnie
12:54, blueish
Link Dodaj komentarz »
Żywe słowo

Na dziś wypada czytanie o tym jak Jozue stanął do walki a Amalekitami i zwyciężał dopóty dopóki Majżesz trzymał ręce uniesione ku górze.

Po wczorajszym dniu Idealnego Niemowlęcia, kiedy to i pobawiłam się z nią na macie w porach niedrzemki i przemeblowałam nieco mieszkanie i zrobiłam obiad i nawet upiekłam szarlotkę z pianką, taką jaką najbardziej lubi zoo - dziś Dzień Wrzaskunki Gryzeldy. Wieczna optymistka, nie zabrałam jej na mszę w nosidla, więc słowo - o Mojżeszu i Aaronie - stało się ciałem i Wrzaskunbka Greyzelda kazała się wziąć na rączki jeszcze zanim ksiądz dotarł od drzwi zakrystii do ołtarza. Wróciłyśmy na syrenie w gondoli, bo bardzo wiało, a w domu po półtorej godzinie karmienia, miziania i noszenia, udało się ją w końcu uśpić. Na rączkach oczywiście.

Mojżesz miał Aarona i Chura, a ja przespaną noc i marsupi:) Żartobliwie rzecz ujmując - żywe słowo. 

Tagi: codziennik
12:42, blueish
Link Dodaj komentarz »
sobota, 15 października 2016
Urodziłam się na raz...

... czyli noworodkowe wspominki:)

Nie wiadomo dlaczego nikt nie chciał uwierzyć, że wolę spać niż jeść, zwłaszcza w nocy, a że ważenie było rano... Jako najniższą wpisano mi do książeczki zdrowia wagę wyższą od najniższej...

Hihi, mama przywlokła do szpitala i kocyk po Sępie i wielkiego pluszowego polarnego miśka:)

Czasami nawet ja jadłam... A potem sami wiecie co:)

A potem wreszcie w towarzystwie cioci Magdy uciekłyśmy do domu, gdzie dalej spałam i jadłam i podobno odprowadzałam braci do szkoły i nawet byłam na wywiadówce - aż tu nagle.... aaa! Mam miesiąc? Nie? Siedem tygodni??

I czemu tata nadal pyta mamę czy nie może mnie ubierać jak człowieka???

Niezastąpiona niańka

Juz nie tylko dla Burej Gadziny...

Zaraz po pasowaniu na ucznia, tylko krawacik już zdjął:)

DDU

Wspomnienia wracają, wzmocnione stratą synka przez siostrę bliskiej znajomej. 17tc. Szok.

DDU po raz kolejny. Pajęczycy, Szkalowi i dwóm kolejnym pchłom, pchłom znajomych i wszystkim innym.

[*] [*] [*] ... [*]

Czuwajcie nad nami i do zobaczenia!

Tagi: codziennik
21:44, blueish
Link Dodaj komentarz »
Wrzask pingwina

Nie miałam kiedy pisać, ale momentami myślałam, że eksploduję.

Z jednej strony aborcja dostępna jak gruszki na straganie - doule aborcyjne, sorki, to jednak chyba oksymoron, a transparent "Aborcja ratuje życie!", nawet jeśli takie sytuacje się zdarzają, to jednak też przesada.

Z drugiej Ordo Iuris ze swoim projektem stop aborcji. Poszukiwałam ujednoliconego tekstu projektu w necie. Wygląda na to, że nikt go nie przygotował!

To jest ich argument - przeczytajcie, to tylko 2 strony A4 - wytłumaczyła mi Promyczkowa koleżanka.

Przeczytałam te dwie strony A4. Bez zapoznania się z obowiązuująca ustawą, projekt nadaje się tylko i wyłącznie jako papier do rysowania na odwrocie dla trzylatka, a oprócz ewentualnej lektury miałam jeszcze kilka innych tematów do ogarniecia - choćby w trosce o cztery pary małych nóżek w domu. 

Miałam wątpliuwą frajdę podzielić się moim yyy... sceptycyzmem do inicjatywy stop aborcji na spotkaniu DK. Rozmawiać i czytać o kobietach, którym odwaliło, bo mając dzieci, są za! aborcją! Czy ktoś naprawdę wierzy w to, że te dziesiątki tysięcy protestujących babek jest za zabijaniem???

A potem pojawił sie pretekst? - sprawozdanie z 374. konferencji Episkopatu Polski gdzie można m.in. przeczytać, że "Biskupi polscy przypominają, iż nie popierają projektów zapisów prawnych, które przewidują karanie kobiet, które dopuściły się aborcji" - i jak zwykle nocną porą - projekt w trybie ekspresowym zakończył żywot.

W jakim kraju ja żyję? Na litoś boską "Pan miłuje prawo i sprawiedliwość...", a nie "Pan miłuje Prawo i Sprawiedliwość"! Pan dał nam wolną wolę i rozum, a teraz nie ma komu tego użyć? Tylko jak z handlem w niedzielę, albo wjeżdżaniem do tuneli w USA, ktoś nam powie kiedy robić zakupy i kiedy zdjąć okulary przeciwsłoneczne? A potem Prezes, albo Pani Premier pójdą za mnie do nieba:D A co z tą połową niezbyt wierzących obywateli, których radykalizm jeszcze bardziej odsunie od Boga i troski o życie?

Ubieram się w białą sukienkę, a na nią czarny żakiet.

Pingwini wrzask matki siedmiotygodniaka, biednej zmanipulowanej kobiety. Zresztą z pewnością jestem zmanipulowana, dzięki bardzo nieobiektywnym artykułom takim jak ten zalinkowany z Niedzieli i równie subiektywnym i nieludzkim w Gazecie. 

Chwilę na bloga...

... zawdzięczam Niebieskiemu Utrapieniu. Chłopaki i babcia pojechali dziś na działkę. Chwilę po siódmej zadzwonił M, że nie wie kiedy będą, bo silnik zgasł tuż za wyjazdem z działki i na razie trup.

Coś pojazdy nie lubią M...

PS. Nie odpalił. Nocują na działce, mam nadzieję, że nie zmarzną zanadto.

Tagi: codziennik
20:33, blueish
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 10 października 2016
***

Mewcia wyrasta z okresu kiedy to zasypia się przy jedzeniu i budzi na kolejne. Burek ma fazę "koniecznie z mamą", wczoraj nawet ojca i braci wyprowadził z kościoła, bo ja musiałam z powodów logistycznych pójść na inną mszę. Rekina w piatek odebrałam po lekcjach z temperaturą, ale hurra! nic się nie wylęgło i mogliśmy isć wczoraj na obiad do B. Sęp daje równo do wiwatu, jeśli nie płaci się mu za coś figurkami bądź kartami ninjago, raczej tego nie zrobi. A nawet jak jest nagroda to wszystko jest tak na odwal się, że czasem się zastanawiam, czy w ogóle nie szkoda czasu, żeby to robił... Rozumiem, że nasze najstarsze dziecko nie zapoznało się z pojęciem motywacji wewnętrznej z podręcznika psychologii, ale w praktyce też jest mu kompletnie obce, w przeciwieństwie do pięć lat młodszego Burasa... Mama wszędzie widzi niefajne rzeczy, teściowa coraz bardziej roztargniona, tata w przyszłym tygodniu ma operację, a teścia nie widziałam ostatnio, dzięki temu nie wiem, co szwankuje u niego.

Chyba otworzę czekoladę i zjem rządek, albo dwa, zanim mnie podtopi fala pesymizmu i melancholii. I jeszcze może paracetamol, zdaje się, że niedobory snu dają o sobie znać.

Ciekawe czy kolega Q, od roku na posadzie zagranicznej, nadal uważa, że dziewczyny to mają fajnie z urlopem macierzyńskim, bo one sobie siedzą, a firma im płaci...:)

PS. Po południu odebrałam Burasia z przedszkola z temperaturą. Ale hurra! nic z tego poważnego nie wynikło.

Tagi: codziennik
14:32, blueish
Link Dodaj komentarz »
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 151